5 sposobów Jak podnieść wartość sprzedawanego lub wynajmowanego mieszkania.

Jak wiadomo inwestowanie w nieruchomości to najpewniejszy sposób inwestowania oszczędności w Polsce. Nic więc dziwnego, że właściciele mieszkań i domów zarówno tych na sprzedaż jak i na wynajem robią wszystko, aby uzyskać jak najwyższe ceny. Czasem nie trzeba wiele, żeby uatrakcyjnić nieruchomość w oczach klienta. O to 5 niezawodnych sposobów na podniesienie ich wartości niewysokim kosztem.

1. Zadbaj o czystość

Walkę o uzyskanie jak najlepszej ceny dla swojego mieszkania warto zacząć od absolutnych podstaw. Zabałaganiony mieszkanie znacznie trudniej sprzedać czy wynająć. Może nieporządek uda się ukryć na zdjęciach w ofercie, ale wszystko i tak wyjdzie na jaw podczas prezentacji nieruchomości potencjalnym najemcą. Dlatego warto pozbyć się wszelkich zbędnych rzeczy i dokładnie uporządkować każdy zakamarek. Tak aby zainteresowane osoby czuły się jak by wchodziły do luksusowego apartamentu.

2. Naprawa usterek

Jak wiadomo pierwsze wrażenie jest najważniejsze i można je zrobić tylko raz. Dlatego ważne jest aby wszystko w mieszkaniu działało, jak należy! Nikt nie będzie chciał kupić czy wynająć mieszkania, które już od początku sprawia problemy. Cieknący kran może wywołać wątpliwości u potencjalnego klienta co do stanu całej instalacji wodnej, a uszkodzone gniazdko elektryczne – obawy o bezpieczeństwo. Choć zapewne będzie to niesłuszna i nieprawdziwa ocena, warto ograniczyć ryzyko jej wystąpienia do minimum. Dostarcza bowiem ona argumentów do negocjacji ceny, a Tobie chodzi o coś zupełnie przeciwnego.

3. Home staging

Czyli profesjonalne usługi architektów, którzy mogą zaproponować zmiany w umeblowaniu oraz uzupełnienie aranżacji gustownymi i eleganckimi dodatkami. Jest to także moment aby zadbać o zasłony, ozdobne poduszki, obrazy, plakaty czy rośliny. Home staging to cały szereg zabiegów– od najmniejsze detali nieruchomości, aż po całkowitą metamorfozę jej wnętrz.

4. Visual staging

A jeżeli masz na sprzedaż lokal stanie surowym bądź wymagający gruntownego remontu i dużego wkładu pracy? Wtedy z pomocą przychodzi usługa visual stagingu. Jest to w pewnym sensie wirtualną formę home stagingu. Architekci wnętrz projektują przykładową aranżację mieszkania, wykorzystując cały jego potencjał. Tak przygotowane wizualizacje zapewne uatrakcyjni Twoją ofertę i pomoże w szybszej sprzedaży lub wynajęciu.

5. Profesjonalnie przygotowane ogłoszenie i promocja

Przygotowanie mieszkania to jedna składowa ceny. Drugą jest jego promocja czyli skuteczny marketing. Od tego w jaki sposób będziesz promował swoją nieruchomość zależy to, jakim zainteresowaniem będzie się ona cieszyła i jaką ostatecznie cenę dla niej uzyskasz. Dlatego dobrze jest zlecić sprzedaż lub wynajem lokalu zawodowcom, którzy posiadają zarówno spore doświadczenie w branży nieruchomości jaki i imponującym zapleczem. Zapewniają zazwyczaj profesjonalne narzędzia marketingowe, dzięki którym każda nieruchomość otrzymuje indywidualną strategię promocyjną. Na przykład klienci King Nieruchomości mogą skorzystania z profesjonalnej sesji zdjęciowej, wirtualnych spacerów, sprawdzonych i skutecznych narzędzi lepszego pozycjonowania ogłoszeń na portalach ogłoszeniowych oraz skutecznego oznakowania nieruchomości i wielu więcej!


 


 

Niezależnie od rodzaju oferowanej nieruchomości możesz podnieść jej wartość na wiele różnych sposobów. Na początek zadbaj o porządek i poprawne funkcjonowanie wszelkich instalacji oraz wyposażenia. Jeśli zaś potrzebujesz działań o większym skale, zgłoś się do pośrednika, który najlepiej zna oczekiwania rynku i oferuje takie usługi jak home staging czy visual staging. Nie zapominaj również o skutecznym marketingu, który pomoże Ci sprzedać każde mieszkanie, nie tylko dużo szybciej, ale i także uzyskać lepszą cenę.